Akşener’e Anlaşma Sıkıntısını Anlatan Pınarhisarlı Santral: “Şu Zaman Uçurumdan Yuvarlanan Ayrımsız Kar Tamamı Üzere Gitgide Büyüyen Ayrımsız Çığa Dönüştü…

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener, Kırklareli Pınarhisar’dahi yurttaşın ve esnafın sorunlarını dinledi. Akşener ile dertleşen aynı eczacı, veresiye defterinde şu anda genişlik az 10-15 bin teklik takanak olduğunu söyledi. Benzeri santral dahi “Çokça elan gani zamanlarımız olmuştu. Şu an uçurumdan yuvarlanan bire bir kar hep kadar gittikçe büyüyen tıpkı çığa dönüştü ekonomimiz” dedi.

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, zaman Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde esnaf ve yurttaşlar ile tıpkı araya gelerek sorunlarını dinledi. Defne isimli tıpkı kız çocuğu Akşener’e çiçek verdi. Mufassal zamandır Türkiye’de yurttaşın, esnafın dertlerinin konuşulmadığını tabir fail Akşener, “Tığ birimizle ahali ele verip bu eşkıya düzeni birlikte değiştireceğiz” dedi.

Akşener, girdiği ayrımsız dükkanda esnafa, vatandaşın çekicilik gücünü takip etmek üzere, “İki sene önce kaç müşteri vardı demincek birçok kamera var” sorusunu yöneltti. Esnaf de Akşener’e “Yarı yarıya düştü, bu büyüklüğünde ufak ayrımsız yerde yaşamamıza rağmen. Besiciliği kendimiz yapıyoruz, kasabımız da var başka nev çıkılamaz” karşılığını verdi.

“ŞU ANDA SUNMA BEŞ ALTI 10-15 BİN LİRA VARDIR KESİN”

Ayrımsız eczacı üstelik ekonominin hele sonuç birkaç yıldır sıkıntıda olduğunu söyleyerek “İlaç fiyatlarında yüzdelik 60’a mail bire bir çoğalma oldu. İnsanlar ilaca ulaşmakta ağır sıklet sıkıntılar yaşıyor şu dönemde” dedi. Akşener’in veresiye defterlerinin hangi kadar olduğunu sorması konusunda eczacı, “Şu anda genişlik birkaç 10-15 bin liralık vardır kesme” yanıtını verdi. Değişik eczacı ise, ortaklık paylarının serencam zamanlarda gelen zamlarla haddinden fazla arttığına dikkat çekerek insanların belini büktüğünü söyledi.

“ŞU DAKIKA UÇURUMDAN YUVARLANAN BİR KAR TOPU TOPU GİBİ GİTTİKÇE BÜYÜYEN BİR ÇIĞA DÖNÜŞTÜ EKONOMİMİZ”

Bir santralci bile Akşener’e, sabahtan beri yeryüzü aşkın 10 kişinin dükkanına geldiğini, yurttaşların telefon, aksesuar almaya değil fatura bayılmak, hattına servet yüklemek kabil ihtiyaçlarını karşılamaya geldiğini anlattı. Telefoncu “Haddinden Fazla daha gani zamanlarımız olmuştu. Şu zaman uçurumdan yuvarlanan tıpkısı kar topu kadar derece derece büyüyen benzeri çığa dönüştü ekonomimiz” dedi. Aynı farklı esnaf bile Akşener’e, 1971’den yana çalıştığını ama bu büyüklüğünde kriz görmediğini, işlerinin hiç dolgunca olmadığını anlatarak ağrı yandı.Share: