Akşener: Atayamayacaksan niçin hoca okulu açıyorsun?

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, atanamayan öğretmenlerle ilgilendiren, “Kardeşim atayamayacaksan münasebet öğretmen okulu açıyorsun? Sarıklı oldular, kontratlı hoca, efendim geçici sarıklı, efendim ücretli hoca, devlette çalışan sarıklı, özel okulda çalışan sarıklı. Hakeza benzeri özdek olanaklı mi?” dedi.

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, Bilecik’in Pazaryeri ilçesine geldi. Hükümet Konağı uğrunda partililer aracılığıyla karşılanan Akşener, esnafı dolaşarak kardeş kardeş etti. El pazarı girişinde halka hitap fail Akşener, “Bizim gelişigüzel birimizi şuculuk- buculuk üzerinden düşürdüler birbirimize. Siyasette şuculuk- buculuk üzerinden yaptılar. Senin çocuğun atıl, 92 puanla açıkta, 58 sekiz puanla nasıp edilen, ayısı, dayısı olan gençler var. Ama sonrasında seni neyle çalışır ettiler? Lan milletim, eren milletim. Seni şuculuk- buculuk üzerinden çalışır ettiler. Doğduğun yeri seçebilir misin lan kardeşim? Aileni seçebilir misin ulan kardeşim? Takkadak seçebileceğin öz inancındır. O dahi yaşın büyüdükten sonraları. Seçebileceğin madde bereketli âdem olmaktır. Neye inanıyorsan o inancının sonucu namına gür eş, doğruluk yemeyen, kul hakkına girmeyen bire bir eş olmaktır. Demincek kadın tıpkısı saymanlık yapalım. Siyasetçiler, şuculuk- buculuk üzerinden konuşuyorsa, bilin ki size kazık atıyorlar. Bilin kim sizi çırak çıkarıyorlar” dedi.

Atanamayan öğretmenlere değinen Akşener, hükümetin bu konudaki politikalarını eleştirerek şunları söyledi: “Demin yıllarca okuttuğunuz çocuklarınızın mezun oldular işleri yok. Rızkınızdan kestiniz, 2 sene, 4 yıl okuttunuz, çıkışlı oldular iş namevcut. Ne yaptılar? Devlette harıldamak amacıyla giriştiler gene KPSS’ye çalışmaya. İçinizde zürriyet sahiplerine soruyorum? Hanginizin kim bir yere ulaşmadan kendi emeğine atanabildi? Çalıştılar, çalıştılar, 82, 86, 92 benek aldılar. 58 fakül olan 62 puan olan atandı, seninki atanamadı. Sarıklı oldular, kardeşim atayamayacaksan niye hoca okulu açıyorsun? Sarıklı oldular, kontratlı hoca, efendim arızi sarıklı, efendim ücretli öğretmen, Devlette çalışan hoca, hususi okulda çalışan öğretmen. Böyle aynı husus gibi mi? İster hususi okulda çalışsın lüzumlu devlette çalışsın, sarıklı öğretmendir. Evlatlarımızı emanet ettiğimiz sunu şanlı insandır. O büyüklüğünde çok atanamamış sarıklı var kim değme gittiğin yerde ağlıyorlar. Anneleri ağlıyor, babaları ağlıyor, bu torunlar ağlıyor. Yazıktır, günahtır. Tamam bütün bunların karşılığında birileri dahi kazanıyor.”ERTUĞRUL GAZİ TÜRBESİNİ ZİYARET ETTİPazaryeri ilçesindeki ziyaretlerinin peşi sıra Söğüt ilçesine sabık Akşener, Ertuğrul Gazi Türbesi’ni musahabe ederek yakarış okudu. İlçede esnafları dolaşan İYİ Tümen Genel Başkanı Akşener, sokakta karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet ederek foto çekildi. Peşi Sıra Gölpazarı ilçesine mevrut Akşener ve beraberindeki partililer, esasen esnafları dolaşarak, “20 Eş 2020’den beri geziyorum. Esnaf, esnaf, el, ilçe geziyorum. O dükkanların içre bugüne büyüklüğünde kendi partimi tek övmedim. On Paralık propaganda yapmadım. Ayrıksı tıpkı siyasal parti birlikte hiç yermedim. Çünkü orada eden insanımız olmalıydı. Siyaseti, dertlerinizi, dertlerinizi tayin edip onlar üzerinden merhem üretip, o çareler üzerinden rekabet ettirir arkaç getirebilirsek hep birlikte bu siyasetçileri sonuçta kazanan milletimiz tamam. Seçmenimiz peki. O dükkanların içinde alıcı velinimettir. Çok teferruatlı bir zamandır seçmen velinimet değil. Biz siyasiler vekiliz, anne sizsiniz” diyerek konuştu.

İYİ Tümen Genel Başkanı Akşener, ziyaretlerinin arkası sıra Bilecik’ten ayrıldı.Share: