AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA COŞKU

AKDENİZ Belediyesi, depremzede çocuklara maneviyat vermeye, afetin âdeta ruhlarında yarattığı damarlı izleri silmeye bitmeme ediyor.

Ekin ve Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığıyla Karacailyas Ekin ve Laf Evi’nde, ‘Çocuklar Güldükçe Aşacağız’ çağrısıyla sarsıntı mağduru ayrıntılar yararına hafta sonunda planlı etkinlikte; büyücülük, kukla ve palyaço gösterisi, saz dinletisi, dev köpük baloncuğu oluşturma, yüz boyama ve ahenktar oyunlar düzenlendi, pamuklu şeker hastalığı izzetüikram edildi. Etkinlikte, 11 ili ve 10 milyonu aşkın insanı etkileyen yavaş zelzele felaketi nedeniyle ebeveynleri ile alay malay Mersin’e barhana eden ve belediyenin ekin laf evlerinde ağırlanan depremzede ayrıntılar, yaşıtlarıyla gönüllerince eğlendi, afetin yarattığı kaçınmak ve stresten aynı nebze uzaklaştı.

‘DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZI YALNIZ BIRAKMIYORUZ’

Akdeniz Belediye Reisi M. Mustafa Gültak, etkinliğe ilgilendiren yaptığı açıklamada, afetin yaralarını alay malay görmek amacıyla üzerlerine sakıt herhangi bir tip fariza ve sorumluluğu namına getireceklerini vurguladı. Başbuğ Gültak, ‘Yakın illerimiz olan Hatay ve Kahramanmaraş’tan Mersin’e kafile ederek belediyemize ilişik tesislerde ağırladığımız depremzede vatandaşlarımızı bekâr bırakmıyoruz. Bir yandan ailelerimizin ana ve yevmi ihtiyaçlarını karşılarken, afetin minik ruhlarında yarattığı olumsuz izleri kaldırmak, gülmelerini bulmak için çocuklarımıza müteveccih aktiflik dizileri düzenliyoruz. Afetzede çocuklarımız için başlattığımız aktiflik dizisi başka ekin evlerimizde bitmeme edecek’ dedi.

‘YARALARIMIZI BİRLİKTE SARIYORUZ’

Komutan Gültak, ‘Ekiplerimiz, tedavisi süren yaralıları üstelik hastanelere ulaştırıyor, evde hizmet ve arılık hizmeti veriyor. Memur ekiplerimiz, depremzede vatandaşlarımız üzere bölgede çalışmalarını halen sürdürüyor. Mersin’da bile bire bir yandan atlama beygiri binme etkinliği, öte yandan kentimizin tarihi ve turistik bölgelerine gezmeye götürerek yaşadıkları vahim travmadan çocuklarımızı ve ailelerimizi uzaklaştırıyoruz. Belediyemize ilgilendiren spor tesislerimizde ayak topu, basket ve tenis parkurları oluşturup, miniklerimiz amacıyla maçlar, idmanlar ve ağır ezgi oyunlar düzenliyor, böylece morallerini faziletli tutmaya çalışıyoruz. Budun yerine bu dayanabilen günleri elbirliğiyle atlatıp yaralarımızı bilcümle alay malay saracağız diye konuştu.

Share: