AK Partili Zeynep Gül Yılmaz, hakaret ettiği polislerin açığa alınması sonrası ilk defa konuştu: Benimle tek ilgisi bulunmayan

YANLIŞSIZ Öğür Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, güzeşte sene ağustos ayında Erdemli’de öz aracıyla ilerlediği tam ihbar üstüne durdurulmuştu. Polis memurunun kendisini tanımaması üzerine gerilen Yılmaz’ın o anları toplumsal medyada gündem olmuştu.

“DOĞAL OLMAYAN ÖZDEK, TBMM KARTIMI GÖSTERMEME RAĞMEN BIRAKMAMALARI”

Olayla ilişik 2 polisin açığa alındığı ve vekilin polise taşlama ettiği iddialarının arkası sıra sessizliğe gömülen Yılmayan, konuyla ait açıklamalarda bulundu. Sözcü’den Yusuf Demir’in sorularını yanıtlayan vekil, o devir Ankara’dan evine döndüğünü ve aracının durdurulduğunu, bunun bile tabii ayrımsız öz olduğunu söyledi. Yılmayan, TBMM kartını göstermesine karşin kendisinin bırakılmadığını belirterek, “Ben öz siteme girerken da, düzenlilik görevlileri şayet değişmişse, meydanlık mesafe değişir hizmetliler, değişmişse ve beni durdurmuyorsa, sormuyorsa, ben onlara diyorum kim, ‘Niye sormuyorsunuz ben kimim?’ Bu kadar yüce… Susturmak büyüklüğünde katiksiz benzeri molekül yok. Saf sifir hangi biliyor musunuz? Ben TBMM çevirici kartını gösterdikten sonradan buna bitmeme etmesi. ‘Bunu seçkin yerde iki dakikada bastırabilirsiniz’ diye niteleyerek o büyüklüğünde illegal aynı husus söylüyor kim, sair kayıtlarda kâffesi bunlar var. O açkı kartını gördükten sonraları, onun işini yapıp, ‘İyi yolculuklar sayın milletvekilim’ deyip beni göndermesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“GELGEL, GEREKEN MEVZUATI UYGULUYOR”

Polislerin bire bir sene geçmesine karşin illet hala görevlerine dönmedikleri sorusuna ise Yılmaz şu yanıtı verdi:

“Çalim kendi tasarrufunda öz işlemlerini yürütüyor. Yani bunların hangi açığa alınması, ne şu dakika bitmeme eden prosedürün benimle hiçbir ilgisi bulunmayan. Burada Zeynep Gül Yılmaz değil, başka kim olsaydı birlikte uygulanacak olan mevzuatı uyguluyor kurum. Farklı yandan baktığımızda da esasen mevzuat gereği kamu davası devam ediyor. Şahsi ayrımsız şikayetim olmadı bugüne kadar.”Share: