Afyonkarahisarlı tekvandocular Türkiye Şampiyonası yolunda

Afyonkarahisar Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda düzenlenen Ümitler Türkiye Taekwondo yer seçmesinde dereceye giren sporcular Sinop’ta düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na gitmeye adalet kazandı.

Düzenlenen taekwondo müsabakalarında; beklenti bayanlar kategorisinde 46 kg’da Melike Ersoy, 49 kg’da Emine Ceren Durmuş, 53 kg’da Sıla Gürel, 57 kg’da Narin Nisa Kayaç, 73 kg’da Padişah Cengiz birinci oldu. Nasip rical kategorisinde; 54 kg’da Kasıt Çıpır, 58 kg’da Muhammet Tuna, 63 kg’da Mete Saraç, 68 kg’da Mücahit Mehmet Öz, 80 kg’da Harun Hasbi Mescioğlu,87 kg’da ise Muhammet Kılınç bir numara oldu.

Taekwondo devlet seçmelerine ait kendisine mütekellim Afyonkarahisar Taekwondo İl Temsilcisi İsmail Bulduk, “Ümitler il birinciliği yapıyoruz. Şeş kulüpten 10 kadın 10 erkek sporcu katıldı. Müsabakalarda bir numara ve ikinci olanlar Sinop’ta yapılacak olan Ümitler Türkiye Şampiyonası’na katılacaklardır. Mecmu sporcularımıza başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.

Müsabakalar sonucunda birinci ve ikinci olan sporcular; Sinop’ta düzenlenecek olan Beklenti Milliler Türkiye Şampiyonası’na gitmeye adalet kazandı. – AFYONKARAHİSARShare: