Afyonkarahisar’dan gücük güdük

Afyonkarahisar Belediyesince, kentte haşerelere yönelik ilaçlama çalışması yapılıyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin 58 mahallede haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını sürdüğü belirtildi.

Kentteki ilaçlama çalışmaların değme aktarılma düzenli yerine yapıldığı tamlanan açıklamada, şu ifadelere düz verildi:

“Düzlük ekiplerimiz vektörel mücadele çalışmalarında Keyif Bakanlığı’ndan onaylı biyosidal ürünlerle sabahleyin saatlerinden başlayarak akşam geç saatlere büyüklüğünde ilaçlama yapıyor. Vektörel mücadele ekipleri sivrisinek tenasül kaynağı olan sönük akarsu birikintilerine, rögarlar, lağım çukuru, bataklık, çizgi, mazgal, su havuzları, bezgi havuzları, kullanılmayan yüzme havuzları kabilinden kaynakları ilaçlıyor. Karasinek için üstelik ayrıca çöp konteynerleri ahenkli yerine ilaçlanırken çizgi içlerinde üstelik uçkun ve kurtçuk mücadelesi yapılıyor.”

Ayrıntılı Çarşı’daki yenileme çalışmaları sürüyor

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Yiğit, Detaylı Çarşı’daki yenileme çalışmalarını inceledi.

Efe, yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar’ın çehresini proje ve yatırımlarımızla değiştiriyoruz, tarihi noktalarda restorasyon ve mankafa kazandırma çalışmalarımızı hızlı hızlı sürdürüyoruz. O çalışmalardan olan Tarihi Ayrıntılı Çarşı Alnaç Sağlıklaştırma yatırımımız da çalışmalar balaban tıpkısı titizlikle devam ettiriliyor.” ifadesini kullandı.

Share: