AFYONKARAHİSAR – Baskı eyyam geçiren doktorun hayatı, 54 kilogram zayıflamasıyla değişti

Afyonkarahisar’bile canlı 44 yaşındaki 3 bala annesi hekim Gülsün Keder Doğan, katmerli kiloları zımnında hayatı zorlaşınca obezite cerrahi yöntemiyle 54 kilo verdi.

Afyonkarahisar Çap Hastanesi Başdoktor Yardımcısı Doğan’ın, stresli gelişim yaşamı, gayrisıhhi tagaddi ve veladet yaptıktan sonra aldığı kilolar zımnında hareketleri yavaşladı, afiyet sorunları arttı.

Diyetisyen desteği ve spor yaparak da çok kilolarını veremeyen Doğan, aldığı kararla 2019’da Isparta’bile “tüp göden ameliyatı” oldu.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tababet Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü Akademisyen Doç. Dr. Gaye Akıcı eliyle takibi yapılan Doğan, 3 sene önce 105 kiloyken cerrahi yöntemle 51 kiloya büyüklüğünde düştü.

Doğan, AA muhabirine, operasyon olduğu sene Afyonkarahisar 112 Ivedi Keyif Hizmetleri Başhekimi olduğunu, kiloları nedeniyle mücahede hayatında aynı yere giderken soluk soluğa kaldığını söyledi.

Üzerine akla yatkın ruba bulmakta zorlandığını nâkil Doğan, “Çocuklarımdan duyduğum sözler beni üzüyordu. En basit kızım, evde ayrımsız masanın altına battaniyelerden çerge yapmış, ‘Anne gel oynayalım.’ dedi. Ben de girmeye çalıştığım tam çadırı bozuldu. Kızım birlikte ‘Sen benim çadırımı bozdun.’ diye niteleyerek kızdı. Çocuklarımla bile bayındır oynayamamaya başlamıştım. Bu beni çokça etkilemiş, üzmüştü. Yaşanan bu fenomen dahi tüp mide ameliyatı olmamda kökten değişmeyen almamda benzeri etkendi.” dedi.

Şoförlerin kıyafetlerini giyiyordu

Doğan, kalburüstü geçen ameliyatının peşi sıra ayrımsız hafta dinlendikten sonraları hareket hayatına başladığını belirterek, şöyle konuştu:

“Daha Çok nazikçe gıdalar ve göveri çeşitleriyle zinde besleniyorum. Spor ve yürüyüşle da kaslarım güçlendi, vücudum toparlandı. Demin henüz şık giyinebiliyorum. Yıllarca istediğim mağazalardan alışveriş yapamadım. Zayıfladıktan sonra gidemediğim mağazalara gitmeye başladım. Bu da aynı hanım üzere çok şişman tıpkısı husus. Bundan Sonra ökçeli başmak giymeye başladım. 112 Ivedi Afiyet Hizmetlerinde çalıştığım dönemde üniformalarım olmazdı. Bütün şoförlerin kıyafetlerini giyerdim. Şimdi, S ve M cisim giyebiliyorum. Bunun verdiği mutluluğu size doğrusu tarif edemem. Akım alanım arttı. Eşim ve çocuklarımla imdi keyifli ahit geçirebiliyorum.”

Kudretli şekilde kilo verdi

Doğan’ın afiyet durumunun takibini işleyen Doç. Dr. Selis dahi kendileri üzere bildirme baskı olanın meslektaşlarından birini operasyon ve çakmak olduğunu dile getirdi.

Doktor Doğan’ın ameliyatı sonrası takibinin güzel olduğuna, başarılı kilogram verdiğine dikkati calip Akıcı, “Yaşamındaki değişikliklerini birebir yaşadık. Her zaman irtibattaydık, mesajlaştık. Ağırlık bire bir süreçti ama her molekül iyi gitti. O üstelik şu anda kıtipiyoz kullanılmamış hayatına ‘merhaba’ dedi.” ifadesini kullandı.

Share: