Afyon uray takımları liglerden çekildi

ING Basket Süper Ligi’nden ve Türkiye Uçan Top Efeler Ligi’nden sakıt Afyon Belediyespor, liglere katılamayacağını federasyonlara bildirdi. Ayrıca basketbol takımında riyaset görevini yürüteç Abdulkadir Aslan üstelik yönetimi bıraktıklarını söyledi.

ING Basket Süper Ligi’nden düşerek sezonu bitiren Afyon Belediyespor Basketbol Takımı 1’inci Lig’e ortaklık amacıyla başvurusunu yaptı, ücretini yatırdı. Sonrasında yaşanan gelişmelerde ise Afyon Şehremaneti Basketbol, Türkiye Basket Federasyonu’na lige katılmayacağını bildiren dilekçiyi sundu.

Afyonkarahisar Şehremini Mehmet Yiğit, eski dönemlerden mevrut, kulübün 12 milyon TL borcu olduğunu anlatım ederek, “Bu düyun içerisinde oyuncuların alacakları, kazanç borçları gibi kalemler saha alıyor. Afyonkarahisar Belediyesi olarak bizim bu borçları ödeyebilecek ayrımsız kalemimiz yok. Hakeza benzeri durumda lige katılma imkanımız de olmadığı için farklı aynı düşünceye döndük. Haricen aktör getirip faziletkâr nukut kullanmak namına Afyonkarahisarlı gailesiz sporculardan oluşan aynı takım yaparak liglere gelmek ve gençlerimize harcama düzenlemek bizim üzere daha usçu aynı sefer olacağı düşüncesiyle gelecek yıl yeniden bando mensur etmeyi makul bulduk” dedi.AFYON BELEDİYE VOLEYBOL LİGİNE KATILMADIAfyon Belediye Yüntaş Voleybol Takımı de Efeler Ligi’ne veda ederek 1’inci Lig’e düştü. Sabık sene kurda yaşanan sansasyon sonrasında yaşanan maliyet yükselmesi de kulübün borç yükünü artırdı. Lige katılmayan Afyon Uray, gelecek sene lige katılırsa 2’nci Lig’den başlayacak

Share: