Adanaspor Maharet Direktörü Mustafa Kaplan’ın alıntı beklentisi Açıklaması

Spor Dip 1. Klasman ekiplerinden Adanaspor’un maharet direktörü Mustafa Kaplan, transferleri tamamlayarak bol benzeri takım hazırlamak istediklerini söyledi.

Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımda evire çevire tıpkısı albeni olduğunu ve oyuncuların beyninde ferah ayrımsız arkadaşlık ve kardeşlik ortamı bulunduğunu dile getirdi.

Şu anda tabur amacıyla ayrımsız tasavvur koymanın akilane olmayacağını kaydeden Kaplan, “Geçen zaman haddinden fazla bunaltıcı geçen benzeri lig oldu. Sürpriz takımlar düştü, hiç hesapta olmayan takımlar böke oldu. İyi benzeri planlama ve açık takım yapmamız geçişsiz zira uzun ayrımsız öbek maratonu var. Bu zaman 4 bando ligden düşecek. Adanaspor üzere de 2 zaman kapalı önceki. Yani bunları bilcümle hesaba katıp, başkan, yandaş, dümen, futbolcu ve maharet grup hep taşın altına elini sokarak ferah bire bir Adanaspor gerçekleştirmek zorundayız. Lige birlikte bereketli girdiğin antlaşma, zaten alacağın puanların seni nereye götüreceği belirleyici tamam.” dedi.

“Elimizde çıktı dinç arkadaşlarımız var”

Kaplan, koşan ve savaşan bire bir mızıka istediğini vurgulayarak, “Oyun felsefem gelişigüzel maçı yok etmek amacıyla oynayan aynı takım amma bittabi bu birlikte elindeki aktör kadrosuyla olur. Elimizde imdi tendürüst arkadaşlarımız var. Bunların arasına deneyimli oyuncuları üstelik alıntı ettiğimiz zaman tahammülfersa benzeri Adanaspor yaratacağız. Ligimizde 4 bando düşecek. Play-off’ta de ilk 7 takıma kadar aynı nasip tanındı. Temas iki tarafı dahi belirlemede, elimizdeki aktör kadrosu ve alacağımız puanların belirleyici olacağını düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Geçen sezon kadroda kayran düzlük gâh oyuncuların ayrıldığını ve takıma takviyeler birlikte yaptıklarına dikkati çeken Kaplan, “Ekibimizin izlediği oyuncular mevcut. İstediğim oyunculardan ikisini takıma kattık. Yine ahzetmek istediğimiz 3-4 oyuncu arkadaşımız elan var. Burada heybetli olan bizim aramıza katılacak alelhusus ikinci mıntıka oyuncuları. İnşallah tıpkı dakika evvel onların aramıza katılmasını bekliyoruz. Transferleri tamamladığımızda gür aynı Adanaspor olacak. Sezona Tuzlaspor maçıyla bu arada fena hâlde benzeri şekilde kısaltmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Mustafa Kaplan, Bolu’daki iki adım kampın arkası sıra mevsim hazırlıklarına Adana’daki Çatalan Tesisleri’nde bitmeme ettiklerini söyledi.

Kaplan, Bolu’üstelik oynadıkları 5 hazırlık maçının 3’ünden beklediği performansı aldığını sözlerine ekledi.Share: