Adana’da faizcilik operasyonunda 2 zanlı tutuklandı

Adana’da faizcilik yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 21 şüpheliden 2’si tutuklandı.

İl Itimat Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş (ÇIFTLIK) Şubesi Finansal Departman Amirliği ekiplerince, 2 Ağustos’ta faizcilik suçuna karıştıkları ve 105 kişiyi kıygın yazar tahminî 28 milyon teklik haksız rüşvet sağladıkları iddiasıyla düzenlenen operasyonda aynı zanlının elan yakalanmasıyla bakı sayısı 21’e yükseldi.

Şüpheliler arasında mevcut gâh esnafın, bankalardan emniyet çekemeyenlere yüzdelik 150 nema karşılığı vecibe dünyalık verdikleri belirleme edildi.

Zanlılardan 13’ü, emniyetteki işlemlerin peşi sıra cumhuriyet altını savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

Adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden E.K. ile M.K. tutuklandı, diğerleri adli kontrol neredeyse salıverildi.

Adana Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca kontrol kararı sunulan 21 şüphelinin yakalanması için KOM ekiplerince senkronik operasyon aranje, tefecilik suçuna karıştıkları ve 105 kişiyi kıygın yazar kestirmece 28 milyon lira nahak kazanç sağladıkları öne sürülen 20 meşkûk yakalanmıştı. Operasyonda 8 milyon 350 bin lira tutarında 76 hisse senedi ve 3 çek ile borçlu tarafından imzalanmış, cirim kısmı abes mevdu 4 hüccet, ruhsatsız tabanca, kelepçe, bıçak, elektroşok cihazı, 6 bankamatik ve emniyet kartı, algı notlarının bulunduğu 13 andaç ve defter ele geçirilmişti.Share: