Adaklık ve kurbanlık kavil merkezi hizmete açıldı

Şehitkamil Belediyesi marifetiyle yapımı tamamlanan Adaklık ve Kurbanlık Kesim Merkezi, halkın hizmetine sunuldu. İlk nezir, Londra’da zihayat Kaya çifti vasıtasıyla kestirildi.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde ihtiyaca müteveccih gerçekleştirilen planlamalar, projelendirilerek halkın hizmetine sunulmaya devam ediyor. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun yapımını başlattığı Adaklık ve Kurbanlık Barışma Merkezi, tamamlanarak vatandaşın kullanımına açıldı.

Aydınlar Mahallesi sınırları içerisine yapılan Adaklık ve Kurbanlık Geçim Merkezi, toplam 5 bin 200 metrekare arsa üzerine inşa edildi. Dalan içerisinde 13 adet 170 metrekare kadar kocabaş ve küçükbaş efsanevi geçim yeri, sevimsiz gelgel deposu, kurbanlık ve adaklık sahiplerinin bekleme alanı, park, zabıta noktası bulunuyor.

“Epey Şehitkamil belediyemiz, çok iyice aynı bünye yapmış”

Londra’da durma eden Yoğun Kayaç, merkeze ilişik yaptığı değerlendirmede, “Biz Londra’dan dinlence için Gaziantep’te geldik. Elbette eşim ile benim adaklığımız vardı. Adaklığımızı adına ilam etmek için kasabımızla görüştük. Şehitkamil Belediyemizin Adaklık ve Kurbanlık Sözleşme Merkezi’ne geldik. Aşağılık Şehitkamil Belediyemiz, haddinden fazla evire çevire ayrımsız kuruluş yapmış. Burada bozulmamış, temiz, temiz ve emin bire bir ortamda hayvan kesimi yapılıyor. Buranın hizmetlerinden çok kıvançlı kaldık. Şehitkamil Belediyemize böylesine güzel ayrımsız hizmeti bizlere ve esnafımıza sunduğu amacıyla haddinden fazla teşekkürname ediyorum” ifadelerine saha verdi.

“Harika benzeri bünye diyebilirim”

Sağlanan imkandan duyduğu memnuniyeti dile getiren Felek Kaya, “Adaklık ve Kurbanlık Itilaf Merkezi’nde değme özdek çokça iyice, çokça memnun kaldık. Noksansız benzeri kuruluş diyebilirim. İlk müşterisi da biz olduğumuz amacıyla çokça mutlu olduk. Londra’dan gelip ve böylesine iyicene bire bir bakım ile karşılaştığımız amacıyla çokça bahtiyar olduk. Hasis akman ve hijyenik aynı ortamda bakım veriliyor. Şehitkamil Belediyemizin vermiş olduğu imkanlardan kıran teşekkürname ediyorum. Tesisin okşayıcı ve iyi olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

” Türkiye’birlikte yaşıt proje diyebilirim”

Adaklık ve Kurbanlık Itilaf Merkezi esnafı Cumali Cüret, “Müşterilerimiz, Londra’dan adaklık kesimi için bizimle irtibata geçtiler. Gaziantep’te yıpranmamış şubemi sordular, ben da kendilerini Şehitkamil Belediyemizin yapmış olduğu Adaklık ve Kurbanlık Geçim Merkezi’ne davet ettim. Zaman önce günümüz ve evvel müşterimiz. Şehitkamil Belediyemiz epey haddinden fazla pir ayrımsız projeyi hayata geçirdi. Tezyifkâr Türkiye’üstelik kat sayı proje diyebilirim. Bu tesisin diğer illerde ve ilçelerde üstelik eş yerine yapılmasını kaynak ederim. Burada saf, nezih, hijyenik aynı ortamda hayvan kesimi yapılıyor. Gelen misafirlerimiz için bekleme alanları oluşturulmuş. Böylesine iyicene bir hizmeti Gaziantep’e kazandırdığı amacıyla özellikle Şehitkamil Uray Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. – GAZİANTEP

Share: