ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Vatandaşlarını Mümkün Terör Saldırılarına Karşı Uyardı

MEMLUK’nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de güçlü vatandaşlarına yaptığı uyarıda, “KUL hükümeti vatandaşlarını, İstanbul’üstelik ya birlikte Batılıların sık sık ziyaret ettiği yerlere, özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde, kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara yönelik teröristlerin beklenen misilleme saldırılarına cebin vatandaşlarını uyarmaktadır. Türk makamları bu konuyu araştırmaktadır” ifadelerini kullandı.

BENDE’nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de kâin vatandaşlarına olasılı terör saldırısına ilişik uyarma yaptı. Büyükelçilik’ten yapılan açıklama şöyle:

“ÇAKER hükümeti vatandaşlarını, İstanbul’de ya dahi Batılıların sıkça musahabe ettiği yerlere, alelhusus Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde, kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara yönelik teröristlerin belkili misilleme saldırılarına cebin vatandaşlarını uyarmaktadır. Türk makamları bu konuyu araştırmaktadır. Bu sıkıntı, Avrupa’daki Kur’an yakma olaylarıyla ilişik 27 Sülale 2023 tarihli güvenlik uyarısını güncellemektedir.”

Share: