AA’nın anadan görme “Yılın Fotoğrafları” oylaması sonuçlandı

Anadolu Ajansının (AA) “Yılın Fotoğrafları” oylaması sonuçlandı.

AA’nın, Türkiye’nin beraberinde dünyanın ayrımlı coğrafyalarından “Malumat”, “Belde ve Dirim” ve “Spor” kategorilerinde 85 karelik seçkisinin kayran aldığı “Yılın Fotoğrafları” oylamasına 416 bin 746 hayat katıldı.

Oylamada, “Bilgi” kategorisinde Doğukan Keskinkılıç’ın “Tün Uçuşu” başlıklı fotoğrafı birinci seçildi.

Fotoğraf, Konya’bile planlı 5. İslami Dayanışma Oyunları küşat töreni öncesi Türk Yıldızları’nın yaptığı gösteriyi, gökyüzünde beliren ay ile tıpkısı karede yansıtıyor.

Çocukların fon dünyalarını zenginleştirmek ve onlara bilimi sevdirmek üzere dershane öğretmeni Nursel Gündüzalp Gülsever’in “Masalcı Büyük Ana”, bilgi bilgisi öğretmeni Recep Gün’ün de “Muciddin” karakteriyle köyleri gezmesine ilişik fotoğraf de katılımcılardan sakil bağ gördü.

“Masalcı Büyük Anne ve Muciddin Baba Yarısı” antetli “Yer ve Yaşam” kategorisinin birincisi ışık, Bestami Bodruk yoluyla Diyarbakır’üstelik çekildi.

Spor Göt Süper Lig’in 2021-2022 sezonunun bitimine üç hafta kaldığında şampiyonluğunu car eden Trabzonspor’un, Mehmet Mürtefi Yılmayan Tesisleri’nden bahir vasıtasıyla Faroz Limanı’na gelerek taraftarlarla buluşmasını yansıtan Kağan Burak Altunöz’ün “Neşe Dalgası” başlıklı fotoğrafı da katılımcıların “Spor” kategorisindeki bir numara tercihi oldu.

Oylama sonuçlarına “yilinfotograflari.aa.com.tr” ve “photooftheyear.aa.com.tr” adreslerinden Türki ve İngilizce olarak ulaşılabiliyor.

Share: