73 yaşında alıntı oldu

– 73 yaşında nakil oldu

Dünyada ayak topu oynayan sunma yaşlı futbolcu başlamak istiyor

73 yaşındaki Şerif Kunt: “Dünya rekoru deşmek istiyorum”

NEVŞEHİR – 55 yıldır kesintisiz yerine idmansız kulüplerde futbol oynayan 73 yaşındaki Mübarek Kunt, dünyada futbol oynayan en yaşlı aktör rekorunu deşmek amacıyla rastgele dolaşma alıştırma yapıyor.

1967 yılında futbola başlayan ve 2022-2023 sezonunda 1. Dünkü Set ekiplerinden Nevşehir Anadolugücü’ne aktarma olan Kunt, hedefinin 74 yaşında dünyanın sunma yaşlı futbolcusu unvanını elinde bulundurarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mısırlı bozuk topçu Ezzeldin Bahader’i dökmek olduğunu söyledi. 55 yıldır çalışkan futbol oynayan tor topçu Mübarek Kunt, “Hedefim ülkemize dünyanın en yaşlı topçu unvanını sürmek. Ayak Topu oynayan yer buğulanmış oyuncu unvanı için çalışıyorum. Bunun yanı sıra yeryüzü ince sene sahada kalan aktör olma hedefim var” dedi.

Nevşehir Anadolugücü Spor’birlikte acemi namına ayak topu oynayan Kunt; “Futbola 1967 yılında Trabzon Araklı sporda başladım. 55 yıldır faal sporculuk hayatım var. Hedefim geçmiş gençlere emsal olmak. Onları sporun içerisine eklemek. Anlaşılan bir yaştan sonradan sporu bırakan insanlara emsal olmak istiyorum. Hayatın bitmediğini sporun içerisinde kaldığınız sürece bu işi başarabileceklerini göstermek istiyorum” dedi.

Acun rekoru kırarak adını Guiness rekorlar kitabına yazdırmak olduğunu belirten Mübarek Kunt, “Bildiğim kadarıyla Mısırlı bire bir futbolcu 74 yaşına kadar ayak topu oynayarak dünya rekorunu kırdı. Ego bu rekoru kırarak bu unvanı de Türkiye’ye vermek istiyorum” şeklinde konuştu.

Share: