6 titrem buğday çalan şüpheliler yakalandı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde aşlık pazarından 6 titrem buğday ve ikametten arakçılık olaylarıyla ilgilendiren aranan 4 şüpheliden 2’si yakalandı.

Alınan bilgilere göre, zahire pazarında tahıl çalım satımı eden Ç.G. adlı esnafın hisse senedi yerinin önündeki yığından yaklaşık 6 ton buğday çalındı. Yapılan incelemede şüphelilerin 3 dönem arayla görüngü yerine geldikleri ve çuvallara doldurdukları buğdayları otomobile yükleyerek götürdükleri belirlendi. Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Düzenlilik Devir Amirliği ekipleri şüphelilerin kimliklerini belirledi. Güvenlik ekiplerinin düzenlediği operasyonda şüphelilerden Ö.Ş. ve O.Y. yakalandı. S.Ö. ve D. C.K. ünlü şüphelilerin ise yakalanması için mesai başlatıldı.

Polis, Ö.Ş. ve O.Y. adlı şüphelilerin Hamza Deniz Kazı Caddesi’ndeki evden arakçılık olayının bile faili olduğunu belirleme etti. 2 şüphelinin ikametinde yapılan aramada 5 sayı kurusıkıdan deveran tabanca, 2 sayı kurusıkı tabanca ile silahlara ilişik haddinden fazla sayıda fişek ve mızrap bap ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye atıf edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece başıboş bırakıldı. – KAHRAMANMARAŞ

Share: