5. İslami Dayanışma Oyunları

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, “Tığ tek ahit çorak tartışmaların ortamında kayran almadık. YANLIŞSIZ Fırka olarak hem ulusalda hem yerelde hiçbir antlaşma lafla peynir gemisi yürütmeye çalışmadık. İşte sporda görüyorsunuz, madalya sayısına imdi yetişemiyoruz.” dedi.

Resmi açılışı yarın yapılacak 5. İslami El Birliği Oyunları öncesi Konya’de aynı otelde matbuat toplantısı düzenleyen Cahillik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, 56 ülkenden 4 binden aşkın sporcunun katılacağı oyunların, tarihindeki bildirme şişman katılımla düzenleneceğini söyledi.

Çok sayıda yabancı konuk vekil ve büyüklük temsilcisinin dahi katılımıyla yapılacak açılışın, tarihi tıpkısı etkinlik kendisine hafızalarda kalacağını rapor eden Icra Vekili Kasapoğlu, oyunlar üzere ciddi aynı tedarik süreci geçirildiğini, Konya’daki var olan kül spor tesislerinin altyapısının yenilendiğini ve haddinden fazla sayıda kullanılmamış tesisin bile oyunlar vesilesi ile şehre kazandırıldığını kaydetti.

Madalya sayısına imdi yetişemiyoruz

Kasapoğlu, “İki günü değer olan ziyandadır” anlayışıyla çalıştıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Tığ tek ahit çorak tartışmaların içre düz almadık. YANLIŞSIZ Öğür adına hem ulusalda hem yerelde tek antlaşma lafla peynir gemisi yürütmeye çalışmadık. İşte sporda görüyorsunuz, madalya sayısına çıktı yetişemiyoruz. Bu yatırımlar, bu icraat bizleri elan istikbal taşıyor. Hem oyunlar hem oyunlar sonrası bu tesisler kâffesi değişik değişik çalışmalara sülale sahipliği yapacak.”

Türkiye’nin önceki olimpik veledromu

Konya’dahi hizmete açılan Türkiye’nin önceki olimpik veledromunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın balaban desteği ile gerçekleştiğini dile getiren Kasapoğlu, “Bu, Türkiye üzere aynı hayaldi, hayali gerçekleştirdik, daha çok bakir hedefimiz buradan şampiyonlar takip etmek.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin güzeşte sene 164 uluslararası organizasyona familya sahipliği yaptığını anımsatan Icra Vekili Kasapoğlu, cümle dünyada arsıulusal spor müsabakaları için Türkiye’nin isteyen değil, matlup ve talep edilen tıpkı mevki olduğunu bile sözlerine ekledi.Share: